Dziesiąta, jubileuszowa edycja Łódź Design Festival 2016

17 października 2016

Honorowi goście zaszczycili swoją obecnością pierwszy dzień festiwalu, który w piątek, 14 października został oficjalnie otwarty dla widzów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest TOŻSAMOŚĆ.poziom_glowny

Ćmielów Design Studio uczestniczy w ŁDF juz od kilku lat. Tegoroczna ekspozycja nosi nazwę “Design na Tle Tradycji”. Naszym celem jest pokazanie współczesnej porcelany ćmielowskiej w kontekście bogatej tradycji najstarszej manufaktury porcelany w Polsce, Ćmielów.
Ćmielów Design Studio usytuowane w sercu fabryki tworzy innowacyjne projekty ceramiczne wykonywane ręcznie w krótkich seriach oraz projekty odświeżające istniejące kolekcje fabryk Ćmielów i Chodzież.
Na tegorocznym pokazie można obejrzeć najnowszą kolekcję Craft, która jest swoistym powrotem do rękodzieła, zwiastun kolekcji Modern Art, zainspirowanej sztuką wybitnych artystów XX wieku, oraz kolekcję studia.

Zapraszamy na nasze stoisko przy głównym wejściu (patio), gdzie można zobaczyć najnowsze wzory i produkcje użytkową oraz dotknąć naczynia porcelanowe niosące w sobie uczucia i ergonomię zakodowaną w formie i materiale szlachetnej ćmielowskiej porcelany. 

Festiwal trwa do 23 października przy ul Tymianowskiego 3 w Łodzi.

poziom5 ludzie