Art Food w rozjazdach, międzynarodowo

4 października 2016


Po zakończeniu warsztatów projektowych Art Food 2016 i przedpremierowym pokazie rezultatów 
w krakowskim klubie Alchemia w lipcu tego lata, czas na prezentacje kompleksowe, długoterminowe i międzynarodowe!

Już 4.10.2016, otwieramy pierwszą z trzech odsłon. W galerii „Schody” Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP wraz z inauguracją roku akademickiego 2016/2017, pokażemy 12 grup prac wykonanych w Ćmielowie przez studentów tejże Akademii oraz Pratt Institute z Nowego Jorku. Wystawa unaoczni jak ogromną wiedzę i doświadczenie zdobyli podczas trwania projektu studenci, w większości nie mający wcześniej styczności z ceramiką. Produkty wykonane w warunkach przemysłowych zostały dostosowane do masowego wytwarzania i stały się realnymi prototypami gotowymi do powielania. Nie bez przyczyny pokazujemy projekt w galerii uczelnianej. Wszyscy studenci i wykładowcy będą mieli okazję zobaczyć rezultaty pracy uczniów poza szkołą, w realistycznych warunkach powstawania produktu, oraz skonsultować zdobytą przez nich wiedzę.

Kolejna wystawa odbędzie się już dwa tygodnie po krakowskim wernisażu w światowym centrum sztuki, kultury i mody – Nowym Jorku. Prace studenckie pokazane zostaną w galerii David Weeks Studio w jednej z kultowych dzielnic Manhattanu, Tribece. Ta prezentacja umożliwi realną weryfikację poziomu projektów. Nowy Jork to wymagająca publika, wyrafinowana klientela, wysoce krytyczna prasa. Prace zostaną poddane ocenie i recenzji najwyższej klasy odbiorców: profesorów jednej z najlepszych na świecie uczelni kształcących projektantów Pratt Institute, dziennikarzy, szefów kuchni oraz światowej rangi designerów.

I na koniec, w listopadzie, prace z tegorocznej edycji, jak również dwóch poprzednich, trafią do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ta rozszerzona prezentacja pozwoli na szersze spojrzenie na projekt Art Food, jego ewolucje, transformacje oraz niuanse tematyczne.
Serdecznie zapraszamy!art_food_zaproszenie

 

 

 

Projekt współorganizowany jest przez: Culture.pl, Modus Design Studio Marka Cecuły, Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Pratt Institute w Nowym Jorku oraz Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A i Ćmielów Design Studio