Ćmielów Design Studio na Ambiente 2016

17 lutego 2016

Stoisko Ćmielów Design Studio wzbudziło duże zainteresowanie wśród gości największych na świecie targów dóbr konsumpcyjnych – Ambiente, które odbyły się w dniach 12-16 lutego we Frankfurcie nad Menem.

Co roku na targach można podziwiać produkty prawie 5000 wystawców z całego świata. Jest to najlepsze miejsce do zaprezentowania swojej wizji tego jak ma wyglądać współczesny design, oraz przekazania swojej filozofii tworzenia bezpośrednio dla odbiorców. Kontakt z szerszą publicznością okazał się bezcenny – od rozmów z pasjonatami porcelany, po szczegółowe i pełne pozytywnych emocji spotkania z branżystami z całego świata. Dzięki takim spotkaniom możemy zaprezentować naszą myśl w pełni – łącząc produkt z opowieścią, ponieważ każdy nasz obiekt niesie za sobą historię.

Tegoroczne Targi okazały się dla nas wyjątkowe – po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania kolekcji Ćmielów Design Studio w prestiżowej strefie Table Contemporary Design, gdzie swoje produkty wystawiały takie marki jak: Ritzenhoff, Alessi, Royal Copenhagen, Kahla, LIittala czy Blomus. Nasze wzornictwo i podejście do porcelany zostało przyjęte entuzjastycznie, czego dowodem była ogromna liczba gości na stoisku ĆDS. Pokazaliśmy, że można łączyć znakomity design z funkcjonalnością, że nie boimy się współpracy z dużym przemysłem gdzie wdrażamy nasze projekty, ale też stawiamy sobie poprzeczkę wyżej tworząc równocześnie rzeczy wyjątkowe, indywidualne.

Specjalnym momentem Targów dla nas był również wykład wygłoszony przez Marka Cecułę- dyrektora artystycznego CDS dla studentów z Central St Martins College z Londynu. Szczególnie cieszą opnie wyrażane przez studentów po prezentacji oraz ich zainteresowanie i fascynacja współczesną porcelaną.

Dzięki Ambiente nawiązaliśmy kontakty z projektantami z całego świata, otworzyliśmy sobie drogi na nowe rynki gdzie konkurencja jest większa, ale to tylko nas motywuje do dalszej pracy. Co ważniejsze, projekty Modus Design dla Ćmielów Design Studio potwierdziły przynależność polskiej porcelany do światowej czołówki.

Do zobaczenia za rok na Ambiente!